18 - 36 ay Oyun Grubu

Bebeğinizin ilk hareketlendiği çevresini keşfetme arzusuyla algılarının, zihinsel potansiyelinin en yüksek olduğu dönemde bebeğinizin gelişimini bilimsel verilere dayanarak destekleyen ebeveyn eğitimli aile üyelerimize özel programdır.

Aile üyelik sisteminin amacı, çocuk büyürken destekleneceği alanlarda ve en önemlisi psikolojik erken müdahale amaçlı sistematik gözlem ile ileriki yaşlarında gözüken patalojik sorunların ve kişilik oluşumundaki edindiği bilinçaltı şemaların problemli şekilde kalıplaşmasını önlemektir. Her ailenin bir aile danışmanı ve bir psikoloğu olma imkanı sağlayarak farkında olunmayan ya da önemsiz görülen konuların aslında ne anlam teşkil ettiğini farkederek ve sorunlar oluşmadan önlem alındığında çocuk yetiştirmenin, mutlu evlilik sürdürmenin ve hayatın nasıl daha kolay yaşanabileceğini gösterecektir.

0-6 yaş dönemi psikolojik , zihinsel ve fiziksel gelişimin en yoğun desteklenmesi gerekilen dönemdir. geleceğinin kişiliğinin, mizacının oluştuğu, rol model aldığı en değerli zamandır. Sistemiz gereği 18 aydan itibaren psikolojik erken müdahale amaçlı psikolog gözlemli programlardır,  ki bu dönem 2 yaş sendromun ( erken ergenlik dönemi) dediğimiz başlangıç zamanıdır. Bu dönemi ne kadar öz farkındalık naif geçirilirse ileriki ergenlik dönemide bir okadar sakin geçmesi sağlanmaktadır. ebeveynlik akademisi okul öncesi dönemine ait oyun gruplarında aile üyelerimize dönemsel önemli konularda aylık aile eğitimleri ücretsiz verilmektedir. Oyun grupları sistemimizi destekleyen üyelere özel programlardan biridir.

 18 - 36 Ay Oyun  Grubu Program İçeriği Detay

Anne Bebek İlk Yardım Eğitimi

2 Yaş Sendromu / Tuvalet Eğitimi/Uyku Eğitimi

Duyusal / Bilişsel / Dil Gelişimi

Sosyal / Duygusal  Gelişim

Okul Öncesi Hazırlık Etkinlikleri

İnce / Kaba Motor Gelişimi Programı

Sağlıklı Beslenme / Yeme Alışkanlıkları

33 Duyumla Keşfediyorum ( Duyusal Oyunlar)

Sanat / Müzik / Bahçe / Masal / Duyusal /  Keşif  / Doğa Etkinlikleri

Kendini Tanıma / Duygular

24-36 ay Grubu

Haftada 1 Gün:

Her Cumartesi 10:30 / 12:00

Haftada 2 Gün:

Salı - Perşembe 10:30 / 12:00

18-30 ay Grubu

Haftada 1 gün 

Cumartesi: 13:00 

Salı / Perşmebe 15:00

Kontenjan: 6 çocuk