Hayat Boyu Ebeveyn Akademisi

Ebeveyn Akademisi

Sevgili ebeveynler bildiğiniz gibi her yaşın kendine özel gelişim basamakları ve psikolojik süreçleri mevcuttur. Ancak çocuk yetiştirme ve ebeveynliğe dair doğru bilgiye, doğru uzmana ulaşmak bazen zor olup bazen de doğru bildiğimiz yanlışlar ile çocuklarımızın gelecekteki kişiliğine negatif yönde bilmeden, istemeden etkide bulunmuş oluyoruz.

Çocukların psikolojik, fizyolojik, zihinsel, bilişsel , sosyal gelişim evrelerine göre hazırlanmış programlar ile psikologların koordinesinde  17 dalda uzmanlarımız ile ailenin ihtiyaç duyduğu tüm konularda multidisipliner olarak ebeveyn danışmanlığı sağlamaktadır. Ebeveyn akademisi ve hayat boyu ebeveyn danışmanlığı aile üyelik sistemi ile ilerlemektedir. 

Sistem, çocuk büyürken destekleneceği alanlarda ve en önemlisi psikolojik erken müdahale amaçlı sistematik gözlem ile ileriki yaşlarında olası patalojik sorunların ve kişilik oluşumundaki edindiği bilinçaltı şemaların problemli şekilde kalıplaşmasını önlemektedir. Her ailenin bir aile danışmanı ve bir psikoloğu olma imkanı sağlayarak farkında olunmayan ya da önemsiz görülen konuların aslında ne anlam teşkil ettiğini farkederek ve sorunlar oluşmadan önlem alındığında  çocuk yetiştirmenin, mutlu evlilik sürdürmenin ve hayatın nasıl daha kolay yaşanabileceğini göstermektedir.

Sistemimiz doğrultusunda her yaş dönemine göre seviyelere ayrılmış ebeveyn akademileri ve ebeveyn - çocuk programları mevcuttur. Her ailenin dinamiğine göre özel oluşturulmuş eğitim ve ebeveyn danışmanlık programları seviye seviye 3 aylık ve yıllık üyelik ile takip edilmektedir.

Her tamamlanan akademi programı dönemi sonunda ebeveynlerimize mezuniyet sertifikası verilir. Sadece akademi programları olarak değil, bir çok uygulamalı oyun grupları programları, psikolojik destek programları ve uzmanlarımızın danışmanlığından ergenliğe kadar aile takip sistemimizle hayat boyu destek almaya devam ederek çocuk yetiştirme sürecinde yol arkadaşınız olmaktayız.

Sistemimiz ebeveynlerin ve çocukların  aile olarak ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimleri desteklemek adına bütüncül multidisipliner çalışan Türkiye'de ilk ve tek tescilli bir sistemdir (PGEMS).

Ebeveyn akademisi programları online zoom üzerinden yapılmakta olup, aileye özel eğitim konuları belirlenerek eğitim planı takvimine göre katılım sağlanmaktadır.  Her eğitim sonunda uzmanlarımızdan danışmanlık alabilirler.Sistemimize katılmak ve detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Hayat Boyu Ebeveyn Akademisi Programları

1) Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık Akademisi 

2) Temel Giriş Hayat Boyu Ebeveyn Akademisi (0-15 Yaş)

3) Bebeklik Dönemi Ebeveyn Akademisi (0-2 Yaş)

4) İlk 1000 Gün Ebeveyn Akademisi : Gebelik ve bebeklik dönemini (0-2 yaş) kapsar.

5) Okul Öncesi Dönemi Ebeveyn Akademisi (2-5 Yaş)

6) Okul Dönemi Ebeveyn Akademisi (6-12 Yaş)

7)Ergenlik Dönemi Ebeveyn Akademisi 12 yaş +

8)Özel Çocuklar Ebeveyn Akademisi 

9) Beslenme Akademisi

Tüm program ve akademilerimizle ilgili bilgi almak isterseniz, bu linki tıklayarak BAŞVURU BİLGİ FORMUNU DOLDURUNUZ.