Kiddy Family Club PGEMS Sistemi

Hayat Boyu Ebeveyn AkademisiKİDDY FAMİLY CLUB  Psikolojik ve Gelişimsel Erken Müdahale Sistemi (P.G.E.M.S)

FARKLILIĞA OLAN İHTİYACIMIZ...

En temel varlığımız olan ailemiz ve çocuklarımızdır. Hepimiz hayatın içerisinde amaçlarımız ihtiyaçlarımız doğrultusunda  çocuklarımıza sunacağımız imkanlar için mücadele etmekteyiz.

Peki bu süreçte neler oluyor hayatımızda ? Günümüzde hepimizin en çok yaşadığı, en büyük problemlerden biri sevdiklerimizle anı yakalayamamak, hayatın koşuşturmasında zaman geçerken arkamıza dönüp baktığımızda farkında olmadan gözden kaçan küçük problemlerin büyüyerek şuan önümüzde mücadele etmemiz, çözümlememiz gereken bir kaosa dönüşmesidir.

Kurucu Uzm. Psikolog  Aile Danışmanı Günay Baydaroğulları özel eğitim ve psikolojik danışmanlık alanında aile ve çocuklar ile edindiği tecrübeleriyle sık sık karşılaşılan en temel problemlerden yola çıkarak ihtiyaç duyduğumuz Türkiye de ilk ve tek olan hayat boyu takipli psikolojik ve gelişimsel erken müdahale amaçlı aile danışmanlığı Kiddy Family Club sistemini oluşturmuştur. Sistematik bilimsel araştırma temellerine dayanan uzun bir çalışma sürecinden sonra gerçekleştirmeye karar vermiştir.  

Çocukların psikolojik, fizyolojik, zihinsel, bilişsel , sosyal gelişim evrelerine göre hazırlanmış programlar ile psikologların koordinesinde ailenin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sunmaktadır. Aile üyelik sisteminin amacı, çocuk büyürken destekleneceği alanlarda ve en önemlisi psikolojik erken müdahale amaçlı sistematik gözlem ile ileriki yaşlarında gözüken patalojik sorunların ve kişilik oluşumundaki edindiği bilinçaltı şemaların problemli şekilde kalıplaşmasını önlemektir. Her ailenin bir aile danışmanı ve bir psikoloğu olma imkanı sağlayarak farkında olunmayan ya da önemsiz görülen konuların aslında ne anlam teşkil ettiğini farkederek ve sorunlar oluşmadan önlem alındığında  çocuk yetiştirmenin, mutlu evlilik sürdürmenin ve hayatın nasıl daha kolay yaşanabileceğini gösterecektir.