Doğuma Hazırlık Ebeveyn Akademisi

DOĞUMA HAZIRLIK EĞİTİMİ

 

Kiddy Family Club (P.G.E.M.S) öncelikle gebelikten ergenliğe kadar olan süreçte psikolojik ve gelişimsel erken müdahale sistemi olarak hayat boyu ebeveynleri takip ederek desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir Hayat Boyu Ebeveyn Akademisidir. 

         Doğuma ve ebeveynliğe hazırlık akademisin amacı; anne baba olma yolunda atılan ilk adımda öncelikle kendi iç dinamiklerine yönelik keşife çıkarak, onları bekleyen sürece bilinçli olarak her durum ve koşula hazırlıklı olmalarını sağlamak, gebelik sürecini rahat, keyifli, doğru adımlarla hem ebeveynlerin hem de bebeklerinin psikolojik ve fizyolojik sağlıklarını korumak, desteklemek için uzmanlarımız ile doğuma kadar ve sonraki olan süreçte birlikte yol almaktır.

        Kiddy Family Club Hayat Boyu Ebeveyn Akademisinin, Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık programı evrensel ve bilimsel kanıtlanmış çalışmaları baz alarak uluslararası standartlarda uzman ekibimiz tarafından hazırlanmıştır, dünyada ve ülkemizde benzeri olmayan içeriğe ve sistematiğe sahiptir. Program içerikleri ülkemizin psikososyal ve kültürel özellikleri dikkate alınarak oluşturulmuştur. Her yeni kanıta dayalı çıkan bilimsel çalışmaların sonucuna ve ihtiyaçlara göre güncellenmektedir.

         Temel Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık Eğitimi programı, altı (6) uzman (Psikolog/Aile Danışmanı, Kadın Sağlığı ve Doğum Uzmanı, Ebe, Doula, Beslenme Uzmanı veYoga Eğitmeni) tarafından verilmektedir. Program haricinde Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık Akademisi boyunca, ebeveyn ve adayları alanında uzman diğer farklı branş uzmanlarımızla oluşturduğumuz destekleyici eğitimlere katılarak danışmanlık alabilmektedirler. Destekleyici programların detayları aşağıda belirtilmektedir.

İdeal Başlangıç süresi:  Gebeliğin 12. Haftası itibariyle başlanması önerilir, ancak ebeveyn adayları isteyenler  öncesi de başlayabilir yada gebeliğe hazırlık akademi programımıza katılabilirler. Programı doğum anı ve sonrasını kapsayan bütüncül bir programdır.

Bilinçli ebeveynlikte, çocuğumuzu farkındalıkla birlikte büyüterek, aile takip sistemimiz ile desteklemek adına çıktığımız bu yolculukta ilk adım; doğuma hazırlık eğitimlerimizdir.

Temel Program 6 uzman , 6 modül ,18 saatten oluşmaktadır. Ancak gebelik sürecinizi destekleyen ek programlar bulunmaktadır. Anne Baba adayları tercihen doğuma hazırlık tüm modülleri ve bebeklik dönemin ilk 2 yılını kapsayan ilk 1000 gün akademisine katılabilir.

Eğitim Süresi: 2 ay da tamamlanen hafta da 1 gün süren bir programdır

Gebelik Dönemini ve Doğum Anını Destekleyen Ek Programlar / Danışmanlıklar

 1. Hamile yogası,  gebe fizik ve nefes egzersizleri
 2. Doula, Ebe doğuma eşlik desteği
 3. Anne bebek ürünlerin doğru seçimi ve kullanımı ( eğitim /danışmanlık)
 4. Gebelik Dönemi ve sonrası beslenme eğitimi ve danışmanlığı
 5. Ebeveynlere yönelik çift, evilik danışmanlığı
 6. Psikolojik danışmanlık ve terapi desteği
 7. Lohusa desteği, psikolojik danışmanlık
 8. Bebek bakımı, bebek masajı ve Emzirme eğitimi
 9. Doğum sonrası ev desteği
 10. Bebek giyme danışmnalığı (babywearing)
 11. Gebe ve Bebeklerde İlk Yardım Eğitimi

Program Hakkında Genel Bilgi:

 1. Teorik bilgiler ile uygulamalar, testler, telkinler, ödevler, öneriler, eğitim sunumlarının verilmesi, ürünlere yönelik indirim kodları ve hediyeler yer almaktadır.
 2. Uzmanlarımızında bulunduğu whatsapp programında da  doğum anına kadar ve doğum sonrası bebeklik döneminde de danışmanlık almaya devam ediyorsunuz. doğum anı yada doğum sonrası sizi destekleyen programlarımız hizmetlerimizle de ergenliğe kadar size atanan aile danışmanınızla birlikte yol arkadaşlığı yapıyoruz.
 3. Programlarımız haricinde ücretsiz katılacağız her ay 1 gebelere özel destek çemberi,  1 annelere özel destek çemberi ve 1 babalara özel destek çemberi bulunmaktır. 
 4. Bu çemberlerin amacı ebeveynler arasında bilgi alışverişini ve uzmanlarımız tarafından kadın erkek ve çift olarak ihtiyaç duyduğunuz kişisel gelişiminize yönelik farkındalık çalışmalarıdır.  
 5. Her zoom eğitiminde önce teorik temel bilgilere dair uzman anlatımı ve sunumu olmaktadır.  Sunum sonunda danışmak istediğiniz konulara dair sorularınız uzman tarafından cevaplanacaktır.
 6. Bazı eğitimler sonunda konuları pekiştirmek ve pratik yapmak adına ebeveynlere uygulamalı ödevler verilebilmektedir.
 7. Tamamlanan program için o döneme yönelik ebeveyn akademisi mezuniyet sertifikası verilecektir.
Program sonunda aile danışmanınız ilbir genel durum değerlendirme raporu sunulan online biaile görüşmesi yapılacaktır

Eğitim dışında danışmak istediğiniz herhangi bir konu ile ilgili veya uzman desteğine ihtiyaç duyduğunuz takdirde tarafımıza durumu belirterek desteğimizi alabilirsiniz.

 Eşli Katılımınızı öneririz, eş için ek ücret alınmamaktadır. Online zoom programı üzerinden yapılmaktadır.

Program Ücreti: 950 tl dir  (%18 kdv dahil)

Kayıt ve Başvurularınızı iletişim numaralarımızdan whatsapptan yapabilirsiniz.

 Her ay sınırlı kontenjanlarda gruplarımız açılmaktadır.

Tüm Akademi programlarımız gibi Temel Doğuma Hazırlık ebeveyn akademimizde sistemimiz doğrultusunda tescilli programdır. Telif hakları tarafımıza aittir. Kopyalanmaya teşebbüs edilmesi durumunda yasal işlemler başlatılmaktadır.