18-24 Ay PGEMS Baby Play 2 Oyun Grubu (Psikolog Yönetiminde )

Bebeğinizin ilk hareketlendiği çevresini keşfetme arzusuyla algılarının, zihinsel potansiyelinin en yüksek olduğu dönemde bebeğinizin gelişimini bilimsel verilere dayanarak destekleyen ebeveyn eğitimli aile üyelerimizi destekleyen özel programdır.

Aile üyelik sisteminin amacı, çocuk büyürken destekleneceği alanlarda ve en önemlisi psikolojik erken müdahale amaçlı sistematik gözlem ile ileriki yaşlarında gözüken patolojik sorunların ve kişilik oluşumundaki edindiği bilinçaltı şemaların problemli şekilde kalıplaşmasını önlemektir. Her ailenin bir aile danışmanı ve bir psikoloğu olma imkanı sağlayarak farkında olunmayan ya da önemsiz görülen konuların aslında ne anlam teşkil ettiğini farkederek ve sorunlar oluşmadan önlem alındığında çocuk yetiştirmenin, mutlu evlilik sürdürmenin ve hayatın nasıl daha kolay yaşanabileceğini gösterecektir.

0-6 yaş dönemi psikolojik , zihinsel ve fiziksel gelişimin en yoğun desteklenmesi gerekilen dönemdir. geleceğinin kişiliğinin, mizacının oluştuğu, rol model aldığı en değerli zamandır. Sistemiz gereği 18 aydan itibaren psikolojik erken müdahale amaçlı psikolog gözlemli programlardır,  ki bu dönem 2 yaş sendromun ( erken ergenlik dönemi) dediğimiz başlangıç zamanıdır. Bu dönemi ne kadar öz farkındalık naif geçirilirse ileriki ergenlik dönemide bir okadar sakin geçmesi sağlanmaktadır. ebeveynlik akademisi okul öncesi dönemine ait oyun gruplarında aile üyelerimize dönemsel önemli konularda aylık aile eğitimleri ücretsiz verilmektedir. Oyun grupları sistemimizi destekleyen üyelere özel programlardan biridir.

 18 - 24 Ay Oyun  Grubu Program İçeriği Detay
OYUN GRUBU

Online Uzmanlarımızla Bebeklik Dönemi

Ebeveyn Akademisi 3 Ay

Psikolog Takibi Aile Görüşmesi

17 Farklı Dalda Uzmana Danışma Desteği

Whatsapp/ Telegram Danışmanlık Destek Grubu

Gelişim Tarama Testi ve Grup Sonrası Durum Raporu

Tüm Gelişim Basamaklarını Destekleyici Etkinlikler

Grup İçeriklerinin Tümünü Görmek için Tıklayınız.

Ebeveynli Gruplardır.

En fazla 5-10 arasında kayıt alınır

Her merkezin kontenjan sınırlandırması farklıdır.

Gruplar 3 aylıktır. 1 Seans Süresi 1 saattir.

Çocuk Gelişimci ve Psikolog tarafından birlikte yönetilir.

Haftada 1, 2 ve 3 gün Seçeneği

Bebeğinizin gelişim tarama testi sonucu bireysel özellikleri

göz önünde bulundurularak desteklenir.