Baba Anne Destek Çemberi

Destek Çemberi, atalardan gelen kadim bir iletişim yöntemi olarak günümüze gelmiş bir  sohbet grubudur. Uzman psikolog eşliğinde sakince paylaşımlarda bulunmak, paylaşılanları dinlemek, bir konu üzerinde beraber düşünmeye dalmak ve hikayelerimizi anlatmak; birbirimizi hiç tanımasak da kalpten bağlanabildiğimiz güvenli bir alan yaratıyor.

Çemberlerimizde hem eğitimlerde, hem de diğer buluşmalarımızda sıklıkla birarada olmayı, paylaşım içinde olmayı beraber dinlemeyi ve dinlenmeyi kıymetli buluyoruz.

Anneliği, kadınlık hallerini ve en çok da yavaşlayarak stres ve kaygı yönetimini, kendimizi dinlemiyi keşfetmeyi, özümüze dönüşümüzü konuşacağımız çemberlere, hikayelerinizi paylaşmak, sorularınıza yanıt bulmak, biraz hayatın içinde kendinize mola vermek ve başka hikayelerden ilham almak isteyen her ebeveyni bekliyoruz.

Her ay 1 kere ücretsiz olarak anne çemberi, gebe çemberi ve baba çemberi kısıtlı zaman içerisinde hikayelerimizi paylaşıyoruz. 1 saat süren Online çemberlerde zamanı ve alanı mümkün olduğunca verimli planlıyoruz. Çemberin güvenli ve mahrem bir alan olarak kalabilmesi için ve katılımcıların kalbini açabileceği, kalpten dinleyebileceği bir diyalog sürdürebilmek için de bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor.

– Çember başladıktan sonra tüm katılımcıların hazırlanması için 5 dakika kadar bekliyoruz. Sonrasında tanışmaya ve paylaşmaya başlayacağımız için, daha geç katılan kişileri çembere kabul edemiyoruz. Bu yüzden vaktinde katılmak önemli.

–Çocuklarınızla fiziksel yaptığımız çemberlere katılabilirsiniz. Ancak dikkatinizi çembere verebilmeniz ve rahatça paylaşımda bulunabilmeniz için, mümkünse yalnız katılmanızı tavsiye ederiz

– Çocuklar ve bebekler dışında, çembere katıldığınız odada başka bir yetişkin bulunmamasını rica ediyoruz. Paylaşımlar çemberin sağladığı güven ile derinleştiğinde, tüm katılımcıların mahremiyet hissinin korunmasını önemsiyoruz.

– Herkesin aktif bir şekilde bizimle olduğunu bilerek onlien destek çemberi boyunca kameranızın açık kalmasını rica ediyoruz. Çember sırasında haber vermeden kameranın kapatılması ya da çemberin terk edilmesi, bir sonraki çembere katılım durumunuzu etkileyebilir.

– Herkesle paylaşım içinde olmak için çembere en fazla 20 kişi kabul ediyoruz.

– Her çemberin konusu katılımcıların ihtiyaçlarına veya paylaşımlarındaki o günkü akışına göre kendiliğinden belirlenmektedir. Çemberler eğitim niteliği taşımadığı için, konular da spontane akmaktadır, dolayısıyla her katılacağınız çemberde farklı uygulama ve paylaşımlar görebilirsiniz. 

– Çember etkinlikleri ücretsizdir, ancak  katkıda bulunmak ve çemberlerin sürekliliğini desteklemek isterseniz, gönlünüzden geçen bir miktarı size ileteceğimiz hesap bilgileri ile bize ulaştırabilirsiniz.

Zoom üzerinden yapacağımız buluşmaya katılım linkini, kayıt olduktan sonra size whatsapp hattımızdan iletilmektedir .