Bebeklik Dönemi Ebeveyn Akademisi

         Bebeklik dönemi ebeveyn akademisinin amacı; anne baba olma yolunda atılan ilk adım olan doğuma hazırlıktan sonra, ebeveyn olarak bebeğin bakımı, eğitimi ve gelişimi üzerinde bilinçli, etkili rol aldığına dair sorumluluk farkındalığı yaratmaktır. Kendi çocukluk ve ebeveyn ilişkilerinden yola çıkarak önce kendi iç dinamiklerinin çözümlenmesi ve bebeklerine yapılacak negatif aktarımların önüne geçmek temel amaçtır. Doğumdan itibaren özellikle ilk 2 yaş hatta gebelikle birlikte ilk 1000 gün süreci çocukların kişilik, psikolojik ve gelişimsel temellerinin atıldığı dikkat edilmesi gerekilen en elzem dönemdir.

        Kiddy Family Club Hayat Boyu Ebeveyn Akademisinin, Bebeklik dönemi ebeveyn akademisi  programı evrensel ve bilimsel kanıtlanmış çalışmaları baz alarak uluslararası standartlarda, uzman ekibimiz tarafından hazırlanmıştır, dünyada ve ülkemizde benzeri olmayan içeriğe ve sistematiğe sahiptir. Program içerikleri ülkemizin psikososyal ve kültürel özellikleri dikkate alınarak oluşturulmuştur. Her yeni kanıta dayalı çıkan bilimsel çalışmaların sonucuna ve ihtiyaçlara göre güncellenmektedir.

         Temel Bebeklik dönemi ebeveyn akademisi  programı, öncelikle uzman psikologlar tarafından verilmek üzere çocuk sağlığı, çocuk gelişimi ve çocuk fizyolojisini desteklemek adına bir çok dalda uzman tarafından konularına ve branşlarına yönelik eğitim programlarından,  danışmanlık hizetlerinden ve ebeveyn çocuk oyun programlarından oluşmaktadır.