Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık Akademisi

Doğuma ve ebeveynliğe hazırlık akademisin amacı; anne baba olma yolunda atılan ilk adımda öncelikle kendi iç dinamiklerine yönelik keşife çıkarak, onları bekleyen sürece bilinçli olarak her durum ve koşula hazırlıklı olmalarını sağlamak, gebelik sürecini rahat, keyifli, doğru adımlarla hem ebeveynlerin hem de bebeklerinin psikolojik ve fizyolojik sağlıklarını korumak, desteklemek için uzmanlarımız ile doğum sürecinin sonuna kadar birlikte yol almaktır. Ebeveynliğe hazırlık ise sadece doğum anına fizyolojik hazırlanmaktan öte ebeveyn olarak anne ve baba olma rollerine bakış açınızı keşfetmek, doğum sonrası çift olarak sizi bekleyen süreçte ilişki dinamiklerinizi korumak adına önerileri içermektedir.

Kiddy Family Club Hayat Boyu Ebeveyn Akademilerimizden birtanesi olan ; Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık programı evrensel ve bilimsel kanıtlanmış çalışmaları baz alarak uluslararası standartlarda uzman ekibimiz tarafından hazırlanmıştır, ülkemizde benzeri olmayan içeriğe ve sistematiğe sahiptir. Program içerikleri ülkemizin psikososyal ve kültürel özellikleri dikkate alınarak oluşturulmuştur. Her yeni kanıta dayalı çıkan bilimsel çalışmaların sonucuna ve ihtiyaçlara göre güncellenmektedir.

Programda yer alan uzmanlar;

 1. Psikolog / Ebeveyn Danışmanı - Doğum Psikoloğu, Evlilik Danışmanı, Cinsel Terapist
 2. Kadın Sağlığı ve Doğum Uzmanı,
 3. Ebe, Emzirme Danışmanı
 4. Beslenme Uzmanı 
 5. Bebek Hemşiresi, Masaj Eğitmeni
 6. Yoga Eğitmeni, Nefes Terapisti
 7. Doula
 8. Anne ve Bebek ürün danışmanı tarafından verilmektedir.

Program haricinde Doğuma ve Ebeveynliğe Hazırlık Akademisi boyunca, ebeveyn ve adayları alanında uzman diğer farklı branş uzmanlarımızla oluşturduğumuz destekleyici eğitimlere katılarak danışmanlık alabilmektedirler. Destekleyici programların detayları aşağıda belirtilmektedir.

Programa Başlangıç Zamanı: Gebeliğinizin 16. Haftası itibariyle başlanmanız önerilir, ancak ebeveyn adayları isteyenler öncesi de başlayabilir yada gebeliğe hazırlık akademi programımıza katılabilirler. Programı gebelik sürecinizin tüm tirimesterları ile birlikte doğum sonrasınıda kapsayan bütüncül bir programdır.

Program Süresi: 16 saat teorik anlatım ve uygulamaları içerir, ve ek 2 saat olarak soru cevaplara danışmanlıklara ayrılarak toplam 18 saattir.

Program Hakkında Genel Bilgi:

 1. Teorik bilgiler ile uygulamalar, testler, telkinler, ödevler, öneriler, eğitim sunumlarının verilmesi, önerilen ürünlere yönelik indirim kodları ve hediyeler yer almaktadır.
 2. Uzmanlarımızından doğum sonrası bebeklik dönemine kadar danışmanlık almaya devam edebilirsiniz.
 3. Doğum sonrası aile danışmanlık üyelik sistemimize katılarak ergenliğe kadar size atanan uzman psikologlarımızla ebeveynliğinize dair birlikte yol arkadaşlığı yapıyoruz.
 4. Her eğitim sonunda danışmak istediğiniz konulara dair sorularınız uzmanlarımız tarafından cevaplanmaktadır.
 5. Bazı eğitimler sonunda konuları pekiştirmek ve pratik yapmak adına ebeveynlere uygulamalı ödevler verilmektedir.
 6. Tamamlanan program için o döneme yönelik ebeveyn akademisi mezuniyet sertifikası verilerek mezun edilmektedir.
 7. Eğitim öncesi ve doğum sonrası bilimsel araştırmalarımız ve makalelerimiz için tarafına iletilecek olan ölçek, değerledirme formlarını doldurmanızı rica ediyoruz.

Bilinçli ebeveynlikte, çocuğumuzu farkındalıkla birlikte büyüterek, aile takip sistemimiz ile desteklemek adına çıktığımız bu yolculukta ilk adım; doğuma hazırlık eğitimlerimizdir.

Gebelik Dönemini ve Doğum Anını Destekleyen Ek Programlar / Danışmanlıklar

 1. Hamile yogası,  gebe fizik ve nefes egzersizleri
 2. Doula, Ebe doğuma eşlik desteği
 3. Anne bebek ürünlerin doğru seçimi ve kullanımı ( eğitim /danışmanlık)
 4. Gebelik Dönemi ve sonrası beslenme eğitimi ve danışmanlığı
 5. Ebeveynlere yönelik çift, evilik danışmanlığı
 6. Psikolojik danışmanlık ve terapi desteği
 7. Lohusa desteği, psikolojik danışmanlık
 8. Bebek bakımı, bebek masajı ve Emzirme eğitimi
 9. Doğum sonrası ev desteği
 10. Bebek giyme danışmnalığı (babywearing)
 11. Gebe ve Bebeklerde İlk Yardım Eğitimi

 Eşli Katılımınızı öneririz, eş için ek ücret alınmamaktadır. ,

Program Ücreti: 1400+ %18 kdv TL

Tüm Akademi programlarımız gibi Doğuma Hazırlık ebeveyn akademimizde sistemimiz doğrultusunda tescilli programdır. Telif hakları tarafımıza aittir. Kopyalanmaya teşebbüs edilmesi durumunda yasal işlemler başlatılmaktadır.