Pgems Ebeveyn Danışmanlığı Nedir ?

Psikolojik ve Gelişimsel Erken Müdahale Sistemi (PGEMS)

En temel varlığımız olan ailemiz ve çocuklarımızdır. Hepimiz hayatın içerisinde amaçlarımız, ihtiyaçlarımız doğrultusunda  çocuklarımıza sunacağımız imkanlar için emek içerisindeyiz. Peki bu süreçte neler oluyor hayatımızda ? Günümüzde hepimizin en çok yaşadığı problemlerden biri sevdiklerimizle anı yakalayamamak, hayatın koşuşturmasında zaman geçerken arkamıza dönüp baktığımızda farkında olmadan gözden kaçan küçük problemlerin büyüyerek şuan önümüzde mücadele etmemiz, çözümlememiz gereken bir kaosa dönüşmesidir. 

Günümüzde değişen psikolojik ve gelişimsel süreçler, sıkça konuşulan tartışılan, ebeveynliğe dair, çocuk yetiştirme prensipleri ve özel eğitime dair de doğru bilgiye ulaşmak, güvenmek emin olmak zorlaşmıştır. Ebeveyn olmaya karar verdiğimizde aslında kendimize hayatımız boyunca sorumluluğunu taşıyacağımız bir meslek ediniyoruz, bu mesleği kendi atalarımızdan, ailemizden yada kendimize belirlediğimiz roller, düşünceler doğrultusunda şekillendiriyoruz. Ancak  çocuk yetiştirmek aslında ebeveyn olarak kendi değim dönüşüm ve farkındalığımıza bağlıdır. Her yaş her dönem bilinmesi gerekilen özelliklere  sahiptir. Bu bilgilere sahip olursa ebeveynlik yolculuğumuz keşiflerle dolu keyifli bir hayat boyu seyahate dönüşür.

Ebeveynlerin evliliğe hazırlıktan ergenliğe kadar sistematik kademeli eğitimler alarak ve her ebeveynden sorumlu bir ebeveyn danışmanın takibi ile hayat boyu devam eden bir yol arkadaşlığı olmasını düşünen sistemimizin kurucusu Psikolog Günay Baydaroğulları bu anlamda Türkiye'de ilk ve tek olan 2017 yılında PSİKOLOJİK ve GELİŞİMSEL ERKEN MÜDAHALE SİSTEMİNİ (PGEMS) oluşturmuştur. 

Hayat Boyu Ebeveyn Akademisi

PGEMS birçok teorik ve pratik çalışmayı kapsamaktadır. Temel prensibi; ebeveynliğe ilk hazırlıktan itibaren ergenliğin son dönemine kadar geçen süreçte çocuk yetiştirme ve ebeveynliğinizin gelişimi ile ilgili sadece güncel ve bilimsel doğruları içeren bir eğitim programı ve uygulamaları sağlamaktır.

Psikolog Günay Baydaroğulları'nın öncülüğünde multidisipliner çalışan 35 den fazla branşta uzmanın desteği ve çalışmaları yer almaktadır. 

Çocukların psikolojik, fizyolojik, zihinsel, bilişsel , sosyal gelişim evrelerine göre hazırlanmış programlar ile psikologların koordinesinde, ailenin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetler KİDDY FAMİLY CLUB çatısı altında bütüncül sunulmak üzere markalaşmıştır. Çalışmalarımız Aile üyelik sistemimiz ile çocuk büyürken destekleneceği alanlarda ve en önemlisi psikolojik erken müdahale amaçlı sistematik gözlem ile ileriki yaşlarında gözüken patalojik sorunların ve kişilik oluşumundaki edindiği bilinçaltı şemaların problemli şekilde kalıplaşmasını önlemektir. Her ailenin bir aile danışmanı ve bir psikoloğu olma imkanı sağlayarak farkında olunmayan ya da önemsiz görülen konuların aslında ne anlam teşkil ettiğini farkederek ve sorunlar oluşmadan önlem alındığında  çocuk yetiştirmenin, mutlu evlilik sürdürmenin ve hayatın nasıl daha kolay yaşanabileceğini gösterecektir.

Programlarımız ve hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi alma formu için burayı tıklayınız.

Franchise veya Üssümüz Olmaya dair bilgi alma başvuru formu için burayı tıklayınız.

Pgems Sistemimiz doğrultusunda online ebeveyn akademilerimizin haricinde 2022 yılında faaliyete geçirdiğimiz PGEMS CAMPS (Ebeveyn Eğitim Kampları) ve PGEMS DAYS (Değişim Dönüşüm Farkındalık Fuarı) ile sizlerle buluşuyoruz. Detaylı bilgi için Pgems Ebeveynleri  web sitesini inceleyebilir başvurularınızı yapabilirsiniz.